Scenarzystka, dramatopisarka, pisarka, reżyser.
Od 2012 roku wykłada Scenariopisarstwo w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Sekretarz zarządu Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Współtwórczyni Biblioteki Scenariuszy Filmowych (BSF) w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. 
Jako jeden z niewielu filmowców podjęła temat trudnych relacji polsko - ukraińskich, za co została w 2013 r. uhonorowana medalem 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Porusza wrażliwe społecznie tematy, m.in. muzułmanów napływających na kontynent europejski w scenariuszu filmu "Kim jesteś" w reż. Magdaleny Łazarkiewicz czy terroryzmu w dramacie "Władcy" w reż. Mateusza Tymury. Spektakl zdobył Buławę Hetmańską na 42. Zamojskim Lecie Teatralnym. 
Zadebiutowała w 2002 roku w Teatrze Telewizji dramatem "Żółtodzioby". Napisała wiele scenariuszy filmowych, telewizyjnych oraz radiowych. Niektóre z nich reżyseruje: słuchowiska oraz filmy krótkometrażowe, które miały pokazy na festiwalach krajowych i zagranicznych, m. in. na MFF w Cannes, RIFF w Rzymie, Camerimage, Sopot Film Festival, FPFF w Gdyni. 
Ukończyła studia w łódzkiej PWSFTviT na dwóch kierunkach: Scenariopisarstwo na Wydziale Reżyserii oraz Realizację Tv na Wydziale Operatorskim.
Najważniejsze utwory:
"Kim jesteś" - scenariusz, film fabularny, 2016
"Kino" - scenariusz i reżyseria, film fabularny 2014
"Możesz być kim chcesz" - scenariusz i reżyseria, etiuda fabularna, 2010
"Władcy" - dramat teatralny, 2017
"Żółtodzioby" - dramat teatru telewizji, 2002
"Konsul" - scenariusz i reżyseria, słuchowisko, 2019
"Mosty" - scenariusz i reżyseria, słuchowisko, 2013
"Szykuj się do odlotu" - powieść, 2008