top of page

Kim jesteś

scenariusz: Magdalena Wleklik, reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz, zdjęcia: Wojciech Todorow, produkcja: WSF, PISF

W niewyjaśnionych okolicznościach znika Witek, lider grupy teatru tańca. Jego przyjaciele w trakcie przesłuchania dochodzą do prawdy o nim, swoim miejscu w zespole oraz szerzej - w świecie. Okoliczności zniknięcia Witka powiązane są z jego fascynacją terroryzmem. Film porusza tematy dotykające nas na co dzień, szeroko komentowane w mediach i budzące niepokój, takie jak polityka wobec uchodźców, stosunek do islamu, życie w zagrożonym zamachami świecie. Zadaje pytania o to, czym jest zdrada, czy rzeczywistość pomaga nam odróżnić prawdę od fikcji, a także na czym polega współczesny terroryzm. Witek przeszedł zaskakującą metamorfozę, która skłania do pytań o prawdę, wierność i zaufanie. Jak dobrze jesteśmy w stanie poznać drugiego człowieka? Jak dobrze znamy sami siebie?

 

Muzykę do filmu napisał Michał Górczyński, a zmontował Piotr Gorszczyński. W filmie występują: Róża Klekotko, Matylda Stanejko, Marcin Wypych, Kinga Rudaś, Michał Jarczyński, Wojtek Węglarski, a w scenach tanecznych także: Kamil Bukato, Greta Burzyńska, Mateusz Dobies, Sara Drobniak, Iga Górecka, Anastazja Pazura, Noemi Sopolińska, Marta Stuła. Choreografię przygotowała Karolina Kroczak. Autorem plakatu do filmu jest Piotr Awy. 

 

Premiera odbyła się 1 marca 2017 r. w Kinie Elektronik w Warszawie. Autorem trailera do filmu jest Krzysztof Kłósek.

fot. WSF oraz archiwum prywatne

Scenariusz był czytany 14 maja 2016 r. podczas II Maratonu Czytania Literatury w ramach Nocy Muzeów. Jest to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w Domu Literatury w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Organizowane jest wspólnie przez Instytut Badań Literackich PAN oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Tekst interpretowali aktorzy odtwarzający role w filmie.

4 Maraton.jpg
kim jesteś.jpg
obraz autorstwa Agnieszki Głębickiej, zdj. IBL PAN
bottom of page