Wykłady ze studentami filmoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego

Rozpoczynam pierwszy semestr wykładów dla studentów Filmoznawstwa w Instytucie Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. 

Światowa Konferencja Scenarzystów w Kopenhadze

Tym razem Kopenhaga jest gospodarzem 5. Światowej Konferencji Scenarzystów. Uczestniczą w niej najlepsi scenarzyści, zainteresowani rozwojem branży i nawiązywaniem kontaktów zawodowych, reprezentanci stowarzyszeń oraz gildii. Koło Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich reprezentować będę ja - jako Przewodnicząca - a także członkowie Zarządu: Maciej Karpiński (jednocześnie Wiceprzewodniczący Federacji Scenarzystów Europejskich) i Joanna Didik. Poprzednie Światowe Konferencje Scenarzystów odbywały się w Berlinie w 2018 roku i w Warszawie w roku 2014.

14. Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M{i}aSTO Gwiazd

14. edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M{i}aSTO Gwiazd w Żyrardowie w dniach  22-24 września 2022 r. Wystawy fotograficzne i plastyczne, debata profesorska o prawach autorskich przygotowana wraz z partnerującym nam Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, spektakle teatralne, widowiska muzyczne, pokazy mody i przegląd filmowy młodych twórców, który przygotowaliśmy wspólnie z Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA i UNICA - Union Internationale du Cinéma. W tym roku, podobnie jak w zeszłych, wyróżnimy nagrodami wybitne osobistości świata kultury i sztuki.

Prezentacja Biblioteki Scenarzystów Filmowych na Festiwalu w Gdyni

W tym roku na Festiwalu przede wszystkim reprezentowałam Koło Scenarzystów SFP jako jego Przewodnicząca. W panelu o debiutach scenariopisarskich poruszyliśmy istotne dla naszego środowiska sprawy. W SFP walczymy o programy, które ułatwią zawodowy rozwój. Wybitnie ważnym wydarzeniem była pierwsza publiczna prezentacja Bibliotekai Scenariuszy Filmowych, którą zrobiliśmy wspólnie z dr Markiem Rudnickim i dyrektorem Jarosławem Czembrowskim.

Wrześniowy wykład o scenariuszach w ECF CAMERIMAGE

Wprost spod strug prawie już jesiennego deszczu wpadłam do wnętrza kina CAMERIMAGE w Toruniu - miejsce w kolorach horroru „Twin Peaks” Marka Frosta i Davida Lyncha. Najpierw przez dwie godziny rozmawiam o tym, co kocham najbardziej, czyli o scenariuszach filmowych. Później pozwoliłam się oczarować opowieściom naszych gości. Obejrzeliśmy wspólnie „Najmro” i posłuchaliśmy Mateusza Rakowicza w arcyciekawym spotkaniu z Radosławem Osińskim. Toruń - miasto jak z filmu. Zdj. Piotr Waśniewski.