Wywiad z Radosławem Osińskim z CSW Toruń o scenarzyst(k)ach

Filmoznawca dr Radosław Osiński przepytał mnie z lektur dla adeptów sztuki scenariopisarskiej. Moi studenci wiedzą, że na przystawkę radzę Frenshama, na danie główne Voglera, a na deser Seger. A tak w ogóle to scenarzysta czerpie najwięcej wiedzy z własnych doświadczeń. Jedyne, czego mogę nauczyć, to myślenia o filmie, kochania go, odczuwania. Tak wielu ludzi ogląda, a nie czuje.

Wywiad dla Katarzyny Borowieckej w Radio 357

O Bibliotece Scenariuszy Filmowych oraz o trudnej współpracy scenarzystów z reżyserami opowiadam redaktor Katarzynie Borowieckiej w jej autorskim programie "Ekranizacja" w Radiu 357. BSF zawitała na facebooku, a także na panelu główny portalu filmpolski.pl Nadal dostępna jest w przestrzeni Łódzkiej Regionalnej biblioteki Cyfrowej. Rozwijamy się, a moim marzeniem jest, abyśmy do końca roku przekroczyli setkę scenariuszy w bazie.

Mój osobisty Stambuł w PRESTO

"Szczęście – wbrew pozorom – da się usłyszeć, a rola zmysłu słuchu dla jego tworzenia jest istotna. Nagrania pod różnymi szerokościami geograficznymi tworzą dźwiękową mapę. Każdy z nas taka posiada, ale może nie zdawać sobie sprawy z jej istnienia. Projekt skłania do nasłuchiwania siebie i odkrycia, jak brzmi szczęście" - piszę w odcinku 1 o Stambule w Turcji.

Wywiad dla Joanny Skoniecznej o moich Świętach

"Nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez zupy śliwkowej i sałatki jarzynowej mojej mamy. Choć w tym roku skład przy stole może się różnić, to tylko od nas zależy, czy zachowamy magiczną atmosferę Świąt" - mówiłam redaktor Joannie Skoniecznej, producentce świątecznego słuchowiska.

Premiera "Czasu Świątecznych Reakcji" w Radio Szczecin

W Wigilię 2020 r. odbyła się premiera mojego słuchowiska, tradycyjnie co roku realizowanej bajki, w której wystąpili dziennikarze i przyjaciele Radia Szczecin. Dźwięk realizował Wawrzyniec Szwaja, a produkcją zarządzała Joanna Skonieczna. Scenariusz i reżyseria: Magdalena Wleklik W pierwszy dzień Świąt byłam gościem audycji na falach Radia Szczecin.