Mój reportaż z Rzymu w nowym numerze "Presto"

"Lochy Watykanu są zimne i ciemne. Tymczasem wiatr przewala śmieci z jednej strony ulicy na drugą. Słońce pali czubki głów, jakby chciało wypalić myśli o odkupieniu. Rzym to wieczne miasto. Wiecznie palone ogniem. Wystarczy tylko kolejny Neron u władzy." - fragment mojego reportażu o Rzymie w najnowszym numerze magazynu PRESTO. To czwarty odcinek serii "Moja Dźwiękowa Mapa Świata". Uzupełnieniem jest nagranie dźwiękowe atmosfery mojego miejsca w Rzymie i zdjęcia, dostępne na moim kanale youtube.

Nagroda artSkrypt w moich rękach

Decyzją Komitetu podczas Festiwalu Miasto Gwiazd otrzymałam nagrodę artSkrypt za osiągnięcia scenariopisarskie i działalność na rzecz polskich scenarzystów z rąk aktora i producenta kreatywnego Roberta Gonery. Niezwykłą statuetkę zaprojektował dyrektor festiwalu, prof. Artur Krajewski.

"Konsul" w konkursie Festiwalu Dwa Teatry

Słuchowisko "Konsul" na XX Festiwalu Dwa Teatry w Zamościu. Ogarnięta II Wojną Światową Europa, walka wywiadów, gra na szyfry. Konsul polskiej placówki dyplomatycznej w Stambule, Jerzy Kurcyusz 'Nowina', prowadzi operację odbicia z gestapowskiego więzienia szyfranta 'Kowala'. Prawdziwy agent 'Jerry' zdradza w moim słuchowisku kilka zawodowych tajemnic.

"Królowa garów" w developmencie na Festiwalu NNW

Zwykle piszę scenariusze w ścisłej współpracy z reżyserem, a jeśli sama piszę i reżyseruję - z producentem. Tym razem zdecydowałam się na odmianę. Wraz z producentem scenariusza "Królowa garów" zgłosiliśmy go do programu developmentowego, prowadzonego w ramach Festiwalu NNW.

Zjazd Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP

Słoneczny weekend ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, który Koło Scenarzystów zorganizowało wspólnie z Kołem Młodych. Wywiązało się wiele interesujących dyskusji o możliwościach współpracy, systemie prac nad developmentem scenariusza oraz oczekiwanych zmianach w polskim prawie. Atmosfera była wyjątkowa, a pogoda rozpieszczała do tego stopnia, że połowę rozmów przenieśliśmy na taras.