top of page

Wywiad dla filmoznawcy Andrzeja Bukowieckiego w "Magazynie Filmowym"

Parę słów dla "Magazynu Filmowego SFP" na mój temat przygotował filmoznawca, redaktor Andrzej Bukowiecki.

Po raz drugi na warsztatach NNW

Mój najnowszy historyczny projekt filmowy - musical komedia - o wszystko mówiącym tytule „Mickiewicz vs. Słowacki. Romantic Rap Battle” dostał się na warsztat Akademii Filmowej NNW. Mam doskonale wspomnienia z jego pierwszej edycji, podczas której dopracowywałam komedię "Królowa garów”. Najnowszy projekt rozkwitnie w wybitnie męskim towarzystwie twórców, choć wcale nie liczę z tego powodu na fory.

Podcast "Ile zarabia scenarzysta?"

Podcast ma swoją premierę podczas 11. festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta i powstał pod patronatem Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Ile scenarzysta może zarobić pisząc dla filmu lub serialu? Jakie style współpracy preferują producenci? Jakich scenariuszy poszukują? Rozmawiam ze znanymi producentkami: Natalią Grzegorzek, Anną Waśniewską-Gill i Joanną Szymańską.

Udział w 11. festiwalu Script Fiesta

31 marca w kinie Elektronik w Warszawie wzięłam udział w panelu w ramach serii: #TRUDNY TEMAT, który dotyczy pitchingu autorskich pomysłów. Dzień później prowadzę warsztat z finalistalistami konkursu na scenariusz serialu w Warszawskiej Szkole Filmowej.

3. Weekend Scenariuszowy w kinie Camerimage

Temat 3. spotkania, które odbyło się 10 grudnia 2022 r. to "Jak myśleć obrazem?" Cykliczne zajęcia są okazją do poznania własnych możliwości twórczych i podniesienia umiejętności w zakresie sztuki filmowej. Pomocna będzie baza polskich scenariuszy z Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Rozmawiamy o najważniejszych dziełach z historii, a także o współczesnych filmach. Spotkania przebiegają w otwartej, kreatywnej formie.

bottom of page