Studencka Konferencja Naukowa na Uniwersytecie Szczecińskim
18 i 19 listopada 2024 roku na Uniwersytecie Szczecińskim w Instytucie Literatury i Nowych Mediów odbędzie się Studencka Konferencja Naukowa pod tytułem "Genre in new media" ("Rola gatunku w nowych mediach"), dotycząca m.in. zasadności stosowania norm dotyczących gatunków we współczesnym kinie, nowych mediach i kulturze popularnej. To dla mnie ogromna radość móc jako gość specjalny wygłosić referat na temat możliwości współczesnego debiutu scenariopisarskiego.
Prowadzę warsztaty podczas 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie
Wspólnie z reżyserką filmów animowanych Alicja Witkowską prowadzimy warsztaty scenariuszowe pt. "Animacja - sztuka pisania obrazami: od pomysłu do scenariusza, czyli kreatywna podróż scenarzysty po animowanym świecie" dla znakomitych scenarzystów, reżyserów i producentów animacji. Wiele z tych filmów już wkrótce będziemy oglądać na ekranach kin.
Udział w naukowej konferencji Association of Adaptation Studies w Szczecinie
Udział w konferencji naukowej Time and Space in Adaptation, organizowanej przez Association of Adaptation Studies był dla mnie możliwością wygłoszenia referatu pt. Author's perspective: the crisis of historicism, the secularizationof biography and the creation of a 'fake hero'. Temat filmowych biografii opracowuję w przygotowywanej przeze mnie rozprawie doktorskiej. Konferencja odbyła się w dniach 5-7 czerwca 2024 r. na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczestniczyło w niej 80 delegatów z całego świata. Głównym organizatorem byli: Zespół do Badań Literatury i Kultury Popularnej Morphing Culture(s) w Instytucie Literatury i Nowych Mediów US, oraz Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, przy wsparciu studentów z Koła Naukowego Kultury Popularnej Cultura Popularis, i we współpracy z Zamkiem Książąt Pomorskich. Patronat honorowy nad konferencją objął Magnificencja Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.
Prowadzę warsztaty w Amfiteatrze w Radomiu
Wracam do Amfiteatru w Radomiu jak do domu przyjaciół, aby poprowadzić warsztaty, tym razem z pisania scenariusza filmowego. Duża grupa adeptów sztuki filmowej. Cztery spotkania w okresie marzec - czerwiec 2024. Projekt prowadzi Paweł Błach. Finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2024 pt. „Warsztaty literacko-teatralne – jak dobrze pisać i grać.”