Mój osobisty Stambuł w PRESTO

"Szczęście – wbrew pozorom – da się usłyszeć, a rola zmysłu słuchu dla jego tworzenia jest istotna. Nagrania pod różnymi szerokościami geograficznymi tworzą dźwiękową mapę. Każdy z nas taka posiada, ale może nie zdawać sobie sprawy z jej istnienia. Projekt skłania do nasłuchiwania siebie i odkrycia, jak brzmi szczęście" - piszę w odcinku 1 o Stambule w Turcji.

Wywiad z Joanną Skonieczną o moich Świętach

"Nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez zupy śliwkowej i sałatki jarzynowej mojej mamy. Choć w tym roku skład przy stole może się różnić, to tylko od nas zależy, czy zachowamy magiczną atmosferę Świąt" - mówiłam redaktor Joannie Skoniecznej, producentce świątecznego słuchowiska.

Premiera "Czasu Świątecznych Reakcji" w Radio Szczecin

W Wigilię 2020 r. odbyła się premiera mojego słuchowiska, tradycyjnie co roku realizowanej bajki, w której wystąpili dziennikarze i przyjaciele Radia Szczecin. Dźwięk realizował Wawrzyniec Szwaja, a produkcją zarządzała Joanna Skonieczna. Scenariusz i reżyseria: Magdalena Wleklik W pierwszy dzień Świąt byłam gościem audycji na falach Radia Szczecin.

Wywiad dla Jarosława Gowina z Radia Szczecin

"Aktorzy grają w osobnych studiach nagraniowych, a ja reżyseruję na odległość. Dzięki dobrej woli zespołu i nowoczesnej technologii udaje nam się wszystko zgrać. Musimy brać udział nie tylko w eksperymentalnych świętach, ale też w nagraniu eksperymentalnego słuchowiska - mówiłam Jarosławowi Gowinowi w wywiadzie dla Radia Szczecin, zapowiadającego bajkę świąteczną.

Słuchowisko "Konsul" w sieci

Walka wywiadów, gra na szyfry. Słuchowisko Magdaleny Wleklik pt. "Konsul" to opowieść z czasów II wojny światowej o odbiciu polskiego szyfranta Kowala z rąk gestapo. Występują: Robert Gonera, Barbara Jonak, Sylwester Woroniecki, Jakub Klimaszewski. Muzykę skomponowała Rosella Clementi. Dźwięk realizował Wawrzyniec Szwaja. Scenariusz napisała i wyreżyserowała Magdalena Wleklik. Produkcja: Radio Szczecin.