top of page

My Sounds Map of the World - Moja Dźwiękowa Mapa Świata

projekt multimedialny, reżyseria: Magdalena Wleklik, zdjęcia: Magdalena Wleklik i Piotr Awy, produkcja: Magdalena Wleklik

Nagrania pod różnymi szerokościami geograficznymi tworzą mapę dźwięków. Każdy z nas ma taką, choć może nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia. Projekt skłania do nasłuchiwania świata, siebie w nim i odkrycia, jak brzmi szczęście. 

Na projekt składają się: 

- reportaż literacki w magazynie "Presto" wraz z kodem QR do nagrania audio-video,

- nagranie atmosfery miast wraz z relacją fotograficzną lub wideo, dostępne na youtube.com

okładka projektu My Sounds Map of the Wo
okładka projektu fot. P. Awy
presto_okładka.png
zdjęcie_Presto.jpeg
Presto_Stambuł_str1.jpeg
Presto_Stambuł_ str.2.jpeg
Presto_31.png
zdjęcie Cannes.jpeg
Presto_Cannes.jpeg
Presto_Cannes_str.2.jpeg
presto.png
zdjęcie_Czuwaszja.jpeg
Presto_odc. 3_Czuwaszja.jpeg
Presto_Czeboksary_str.2.jpeg
presto okładka.png
foto_My Sounds Map od the World.jpeg
presto rzym_1.jpeg
zdj3.jpeg
Presto okładka.jpeg
Magda_restauracja1.jpeg
zdj.2_presto_str1.jpeg
Presto_str.2.jpeg

Projekt „My Sounds Map of the World” w 2019 roku był częścią wystawy „Wspaniały świat El Pintor” w Verzetsmuseum w Amsterdamie. Jest dźwiękowym pamiętnikiem z wypraw do miejsc, w których czułam się szczęśliwa.Dostępna była od  3 czerwca do 22 września 2019 roku. Obecnie można ją przeczytać w magazynie PRESTO, a obejrzeć i wysłuchać na moim kanale Youtube. Projekt jest wyjątkowo osobisty, gdyż polega na rejestracji atmosfer miejsc, w których czuję się szczęśliwa.

 

Szczęście – wbrew pozorom – da się usłyszeć, a rola zmysłu słuchu dla jego tworzenia jest istotna. Nagrania pod różnymi szerokościami geograficznymi tworzą dźwiękową mapę. Każdy z nas taka posiada, ale może nie zdawać sobie sprawy z jej istnienia. Projekt skłania do nasłuchiwania siebie i odkrycia, jak brzmi szczęście.

"Od dawna pracuję jako scenarzysta, pisarz oraz reżyseruję, czyli w pewien sposób kreuję cudze życiorysy. To moje kreowanie powinno dostać własny dowód osobisty. Słucham i słyszę to, co dzieje się wokół mnie zgodnie z zasadą: "Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś". Staram się uświadamiać ludziom, że za bardzo ufają oczom, za mało uszom i innym zmysłom, a to one tworzą całokształt naszej rzeczywistości. Wzrok nie jest jedynym zmysłem, którym pochłaniamy chwile szczęścia. Nie bez powodu, podczas pocałunku z ukochanym, zamykamy oczy... Chwytam chwile swojego szczęścia pod różnymi szerokościami geograficznymi, nie tylko w pocałunku - mam to szczęście dużo podróżować - i poprzez ten projekt chciałabym, aby każdy zastanowił się, w których momentach życia czuje się naprawdę szczęśliwy... Co słyszał, gdy całował ukochanego? Chcę, aby mój drogi odbiorca dostrzegł i nauczył się chwytać te chwile. A potem powtarzać je do końca swojego życia." - mówiłam na otwarciu projektu "My Sounds Map of the World".

amsterdam.png
mu spunds.png
plakaty z wystawy "Wspaniały świat El Pintor" w Verzetsmuseum w Amsterdamie
bottom of page