My Sounds Map of the World - Moja Dźwiękowa Mapa Świata

projekt multimedialny, reżyseria: Magdalena Wleklik, zdjęcia: Magdalena Wleklik i Piotr Awy, produkcja: Magdalena Wleklik

Odcinek 1: Wezwanie Muezzina do Modlitwy, Stambuł, Turcja w Marcu

Episode 1: the Muezzin Calls to Prayer, Istanbul, Turkey in March

ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA REPORTAŻU W MAGAZYNIE "PRESTO" 1/2021

"Muezzin nawołuje do kolejnej modlitwy. I tylko nikt nie czeka na kolejnego męczennika, który wysadzi się pod Hipodromem, choć jest pewne, że się w końcu pojawi. Pytanie, jak wielu z nas ze sobą zabierze. Czy jestem na krańcu Europy czy świata? A może właśnie w jej sercu?"

 

 

Odcinek 2: Festiwal Filmowy w Cannes, Francja w Maju

Episode 2: the Film Festival in Cannes, France in May

 

Odcinek 3: Klasztorne Szepty w Monache Agostiniane, Rzym, Włochy w Maju

Episode 3: the Monastic Whispers in Monache Agostiniane, Rome, Italy in May

Odcinek 4: Bazar w Marakeszu, Maroko w Lipcu

Episode 4: the Souk in Marrakech, Marocco in July

Odcinek 5: Maraton Perkusyjny, Warszawa, Polska w Czerwcu

Episode 5: the Drum Marathon, Warsaw, Poland in June

i więcej...

and more...

presto_okładka.png
okładka projektu My Sounds Map of the Wo
Stambuł_meczet.jpeg

Projekt „My Sounds Map of the World” w 2019 roku był częścią wystawy „Wspaniały świat El Pintor” w Verzetsmuseum w Amsterdamie. Dostępna była od  3 czerwca do 22 września 2019 roku. Obecnie można ją przeczytać w magazynie PRESTO, a obejrzeć i wysłuchać na moim kanale Youtube. Projekt jest wyjątkowo osobisty, gdyż polega na rejestracji atmosfer miejsc, w których czuję się szczęśliwa.

 

Szczęście – wbrew pozorom – da się usłyszeć, a rola zmysłu słuchu dla jego tworzenia jest istotna. Nagrania pod różnymi szerokościami geograficznymi tworzą dźwiękową mapę. Każdy z nas taka posiada, ale może nie zdawać sobie sprawy z jej istnienia. Projekt skłania do nasłuchiwania siebie i odkrycia, jak brzmi szczęście.

"Od dawna pracuję jako scenarzysta, pisarz oraz reżyseruję, czyli w pewien sposób kreuję cudze życiorysy. To moje kreowanie powinno dostać własny dowód osobisty. Słucham i słyszę to, co dzieje się wokół mnie zgodnie z zasadą: "Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś". Staram się uświadamiać ludziom, że za bardzo ufają oczom, za mało uszom i innym zmysłom, a to one tworzą całokształt naszej rzeczywistości. Wzrok nie jest jedynym zmysłem, którym pochłaniamy chwile szczęścia. Nie bez powodu, podczas pocałunku z ukochanym, zamykamy oczy... Chwytam chwile swojego szczęścia pod różnymi szerokościami geograficznymi, nie tylko w pocałunku - mam to szczęście dużo podróżować - i poprzez ten projekt chciałabym, aby każdy zastanowił się, w których momentach życia czuje się naprawdę szczęśliwy... Co słyszał, gdy całował ukochanego? Chcę, aby mój drogi odbiorca dostrzegł i nauczył się chwytać te chwile. A potem powtarzać je do końca swojego życia." - mówiłam na otwarciu projektu "My Sounds Map of the World".