top of page

Konsul

scenariusz i reżyseria: Magdalena Wleklik, realizacja dźwięku: Wawrzyniec Szwaja, muzyka: Rosella Clementi, produkcja: Radio Szczecin

Ogarnięta II Wojną Światową Europa, walka wywiadów, gra na szyfry. Konsul polskiej placówki dyplomatycznej w Stambule, Jerzy Kurcyusz, prowadzi operację odbicia z gestapowskiego więzienia szyfranta „Kowala”. Słuchowisko „Konsul” oparte jest na jego pamiętniku pt. "Na Przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji". 

 

Słuchowisko z 2019 roku. W słuchowisku występują: Robert Gonera, Barbara Kurzaj, Jakub Klimaszewski, Sylwester Woroniecki, Paulina Zaremba i Paweł Domański. Muzykę skomponowała Rosella Clementi, kierownictwo produkcji: Katarzyna Nesterowicz. Konsultantem merytorycznym słuchowiska jest profesjonalny szyfrant o pseudonimie Jerry, który w słuchowisku zdradza kilka zawodowych tajemnic.

 

 

 

 

 

 

Oprócz słuchowiska powstało 35 odcinków audiobooka według książki Jerzego Kurcyusza „Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji”. Adaptacja i realizacja: Magdalena Wleklik, realizacja dźwięku: Wawrzyniec Szwaja, czyta: Robert Gonera, produkcja: Radio Szczecin.

konsul 3.jpg
konsul2.jpg
konsul 1.jpg
fot. Radio Szczecin
audiobook.jpg
bottom of page