top of page
Image-empty-state_edited.jpg

Udział w naukowej konferencji Association of Adaptation Studies

Udział w konferencji naukowej Time and Space in Adaptation, organizowanej przez Association of Adaptation Studies był dla mnie możliwością wygłoszenia referatu pt. Author's perspective: the crisis of historicism, the secularizationof biography and the creation of a 'fake hero'. Temat filmowych biografii opracowuję w przygotowywanej przeze mnie rozprawie doktorskiej. Konferencja odbyła się w dniach 5-7 czerwca 2024 r. na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczestniczyło w niej 80 delegatów z całego świata. Głównym organizatorem byli: Zespół do Badań Literatury i Kultury Popularnej Morphing Culture(s) w Instytucie Literatury i Nowych Mediów US, oraz Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, przy wsparciu studentów z Koła Naukowego Kultury Popularnej Cultura Popularis, i we współpracy z Zamkiem Książąt Pomorskich. Patronat honorowy nad konferencją objął Magnificencja Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Image-empty-state_edited.jpg

Prowadzę warsztaty w Amfiteatrze w Radomiu

Wracam do Amfiteatru w Radomiu jak do domu przyjaciół, aby poprowadzić warsztaty, tym razem z pisania scenariusza filmowego. Duża grupa adeptów sztuki filmowej. Cztery spotkania w okresie marzec - czerwiec 2024. Projekt prowadzi Paweł Błach. Finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2024 pt. „Warsztaty literacko-teatralne – jak dobrze pisać i grać.”

Image-empty-state_edited.jpg

Scenariusz musicalu "Mickiewicz vs. Słowacki. Romantic Bard Battle" z nagrodą Akademii NNW

„Mickiewicz vs. Słowacki. Romantic Bard Battle" - scenariusz nad którym pracuję od dłuższego czasu, został wyróżniony w tegorocznej edycji Akademii NNW. W nagrodę zrealizowano scenę ze scenariusza. W roli Mickiewicza wystąpił raper Arkadio - Arkadiusz Zbozień. W roli Słowackiego - raper Edzio Piotr Bylina. Za podkład muzyczny odpowiedzialny jest DJ Kamil Łuszczyk. Realizator spektaklu: Grzegorz Pacek, Opiekunowie programu: Grzegorz Pacek, Darek Dikti, Arek Gołębiewski i Przemek Nowakowski.

Image-empty-state_edited.jpg

"Miłosz w Krakowie" - moja adaptacja w Teatrze Słowackiego w Krakowie

Czesław Miłosz w listach do swojego dorosłego syna nazywał sam siebie Futrzastym Niedźwiedziem (Bear furry all over), a Petera Zajączkiem (Rabbit-son). „Miłosza w Krakowie” według mojej dramaturgii - opowieści o ojcowskim dramacie noblisty - reżyseruje Kuba Zalasa. 17 grudnia 2023 r. o godz. 20:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin w Krakowie. Jak wyglądała praca nad spektaklem? We wrześniu, październiku i listopadzie w Willi Decjusza pracowali dramatopisarze z Polski i Niemiec. Każde z nas miało za zadanie napisać w ciągu miesiąca miniaturę dramaturgiczną. Przenieśli je na scenę reżyserzy z krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Organizatorzy: Instytucja kultury Miasta Krakowa, Instytut Kultury Willa Decjusza, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wydarzenie współfinansowane ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Fot. Paweł Mazur/Willa Decjusza

Image-empty-state_edited.jpg

Jestem rezydentką Forum Dialogu Kultur w Willi Decjusza w ramach polsko-niemieckiego programu stypendialnego dla scenarzystów i dramatopisarzy

Z radością przyjmuję wiadomość o otrzymaniu prestiżowego  wyróżnienia: rezydencji w Willi Decjusza w Krakowie w ramach polsko-niemieckiego programu stypendialnego dla scenarzystów i dramatopisarzy. Pracować będę nad scenariuszem pełnometrażowego filmu biograficznego o Czesławie Miłoszu na podstawie fragmentu książki „Miłosz w Krakowie” Agnieszki Kosińskiej, ostatniej sekretarki noblisty. W podsumowaniu projektu fragmenty tekstów stypendystów zostaną zaprezentowane w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w grudniu 2023 roku.

bottom of page