Image-empty-state_edited.jpg

Warsztaty podczas Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Prowadzę warszaty scenariuszowe podczas Lubelskiego Festiwalu Filmowego pod hasłem: Powrót do kina "Wolność". Tytuł to oczywiste nawiązanie do filmu Wojciecha Marczewskiego pt. „Ucieczka z kina «Wolność»”, w którym postaci ożywają na ekranie i rozmawiają z publicznością. Przez ekrany naszych komputerów opowiem o tym, co ważne: o szczęściu, miłości, wolności… Jak pokazać je w kinie? Jak zapisać w scenariuszu? Warsztaty odbędą się w formule online na platformie Zoom.

Image-empty-state_edited.jpg

Nagroda Główna SCRIPT WARS i Nagroda Główna AUDIOTEKI

Obydwie nagrody otrzymałam za scenariusz komedii kostiumowej "Królowa garów" i są ukoronowaniem jakże łaskawego dla mnie roku 2022. Żaden scenarzysta nie pisze filmów dla nagród. Pisze je dla widzów. Nagrody przybliżają mnie do dnia, gdy zobaczymy efekty mojej pracy na ekranie. Przybliżają z prędkością światła.

Image-empty-state_edited.jpg

3. urodziny Biblioteki Scenariuszy Filmowych

Mamy już trzy lata, a w bazie około stu polskich scenariuszy, nowel filmowych, scenopisów i storyboardów. Biblioteka Scenariuszy Filmowych powstała formalnie 5 listopada 2019 roku zarządzeniem Rektora Szkoły Filmowej w Łodzi.

Image-empty-state_edited.jpg

Rozpoczynam Szkołę Doktorską w Szkole Filmowej w Łodzi

Nowe wyzwanie i powrót do najlepszej szkoły na świecie - Szkoły Filmowej w Łodzi. Skończyłam w niej najpierw Scenariopisarstwo na Wydziale Rezyserii w 2009 roku, a potem Realizację Tv na Wydziale Operatorskim w 2013 roku. Studia doktoranckie wspierają moje dotychczasowe działania i kształtują w wybranej przeze mnie dziedzinie scenariopisarstwa.

Image-empty-state_edited.jpg

Październikowy Weekend Scenariuszowy w kinie Camerimage

Po raz drugi spotkałam się w kinie Camerimage w Toruniu z adeptami sztuki scenariopisarskiej. Po dwugodzinnym wykładzie konsultowałam projeky filmowe uczestników. Następnie odbyła się projekcja filmu "Sonata" i spotkanie z jego scenarzystą-reżyserem, Bartoszem Blaschke.