Image-empty-state_edited.jpg

Nagroda artSkrypt w moich rękach

Decyzją Komitetu podczas Festiwalu Miasto Gwiazd otrzymałam nagrodę artSkrypt za osiągnięcia scenariopisarskie i działalność na rzecz polskich scenarzystów. Statuetkę otrzymałam z rąk aktora i producenta kreatywnego Roberta Gonery. Zaprojektował ją dyrektor festiwalu Miasto Gwiazd, prof. Artur Krajewski.

Image-empty-state_edited.jpg

"Konsul" w konkursie Festiwalu Dwa Teatry

Słuchowisko "Konsul" na XX Festiwalu Dwa Teatry w Zamościu. Ogarnięta II Wojną Światową Europa, walka wywiadów, gra na szyfry. Konsul polskiej placówki dyplomatycznej w Stambule, Jerzy Kurcyusz 'Nowina', prowadzi operację odbicia z gestapowskiego więzienia szyfranta 'Kowala'. Prawdziwy agent 'Jerry' zdradza w moim słuchowisku kilka zawodowych tajemnic.

Image-empty-state_edited.jpg

"Królowa garów" w developmencie na Festiwalu NNW

Zwykle piszę scenariusze w ścisłej współpracy z reżyserem, a jeśli sama piszę i reżyseruję - z producentem. Tym razem zdecydowałam się na odmianę. Wraz z producentem scenariusza "Królowa garów" zgłosiliśmy go do programu developmentowego, prowadzonego w ramach Festiwalu NNW.

Image-empty-state_edited.jpg

Zjazd Koła Scenarzystów i Koła Młodych SFP

Słoneczny weekend ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, który Koło Scenarzystów zorganizowało wspólnie z Kołem Młodych. Wywiązało się wiele interesujących dyskusji o możliwościach współpracy, systemie prac nad developmentem scenariusza oraz oczekiwanych zmianach w polskim prawie. Atmosfera była wyjątkowa, a pogoda rozpieszczała do tego stopnia, że połowę rozmów przenieśliśmy na taras.

Image-empty-state_edited.jpg

"Moja Dźwiękowa Mapa Świata" z Czeboksar w Czuwaszji

W najnowszym numerze "Presto" piszę reportaż z Czeboksar, stolicy kraju moich przodków, Czuwaszji. Uzupełnieniem jest zapis dźwiękowy, w którym usłyszycie Państwo chrzest w czeboksarskiej cerkwi, głos miasta oraz pieśń w języku czuwaskim (niepodobnym do żadnego innego na świecie). Na świecie żyje tylko milion Czuwaszów. Dbamy o przetrwanie tej oryginalnej kultury, symboliki, języka, pieśni, haftów, mitologii, która swoim rozmachem porównywana jest do greckiej.