top of page
Image-empty-state_edited.jpg

Prowadzę warsztaty w Amfiteatrze w Radomiu

Wracam do Amfiteatru w Radomiu jak do domu przyjaciół, aby poprowadzić warsztaty, tym razem z pisania scenariusza filmowego. Duża grupa adeptów sztuki filmowej. Cztery spotkania w okresie marzec - czerwiec 2024. Projekt prowadzi Paweł Błach. Finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2024 pt. „Warsztaty literacko-teatralne – jak dobrze pisać i grać.”

Image-empty-state_edited.jpg

Scenariusz musicalu "Mickiewicz vs. Słowacki. Romantic Bard Battle" z nagrodą Akademii NNW

„Mickiewicz vs. Słowacki. Romantic Bard Battle", scenariusz nad którym pracuję od dłuższego czasu, został wyróżniony w tegorocznej edycji Akademii NNW. W nagrodę zrealizowano scenę ze scenariusza. W roli Mickiewicza wystąpił raper Arkadio - Arkadiusz Zbozień. W roli Słowackiego - raper Edzio Piotr Bylina. Za podkład muzyczny odpowiedzialny jest DJ Kamil Łuszczyk. Realizator spektaklu: Grzegorz Pacek, Opiekunowie programu: Grzegorz Pacek, Darek Dikti, Arek Gołębiewski i Przemek Nowakowski.

Image-empty-state_edited.jpg

"Miłosz w Krakowie" - moja adaptacja w Teatrze Słowackiego w Krakowie

Czesław Miłosz w listach do swojego dorosłego syna nazywał sam siebie Futrzastym Niedźwiedziem (Bear furry all over), a Petera Zajączkiem (Rabbit-son). „Miłosza w Krakowie” według mojej dramaturgii - opowieści o ojcowskim dramacie noblisty - reżyseruje Kuba Zalasa. 17 grudnia 2023 r. o godz. 20:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin w Krakowie. Jak wyglądała praca nad spektaklem? We wrześniu, październiku i listopadzie w Willi Decjusza pracowali dramatopisarze z Polski i Niemiec. Każde z nas miało za zadanie napisać w ciągu miesiąca miniaturę dramaturgiczną. Przenieśli je na scenę reżyserzy z krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Organizatorzy: Instytucja kultury Miasta Krakowa, Instytut Kultury Willa Decjusza, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wydarzenie współfinansowane ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Fot. Paweł Mazur/Willa Decjusza

Image-empty-state_edited.jpg

Jestem rezydentką Forum Dialogu Kultur w Willi Decjusza w ramach polsko-niemieckiego programu stypendialnego dla scenarzystów i dramatopisarzy

Z radością przyjmuję wiadomość o otrzymaniu prestiżowego  wyróżnienia: rezydencji w Willi Decjusza w Krakowie w ramach polsko-niemieckiego programu stypendialnego dla scenarzystów i dramatopisarzy. Pracować będę nad scenariuszem pełnometrażowego filmu biograficznego o Czesławie Miłoszu na podstawie fragmentu książki „Miłosz w Krakowie” Agnieszki Kosińskiej, ostatniej sekretarki noblisty. W podsumowaniu projektu fragmenty tekstów stypendystów zostaną zaprezentowane w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w grudniu 2023 roku.

Image-empty-state_edited.jpg

Pracuję w jury 17. Lubelskiego Festiwalu Filmowego

"Jurorowanie nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku" - parafrazując popularny cytat  Antoine de Saint-Exupery'ego, wyrażam swoją radość z powodu udziału w 17. edycji międzynarodowego Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Po obejrzeniu łącznie 158 pełno i krótkometrażowych filmów z całego świata, mam oczywiście swoich faworytów. Wkrótce obrady jury - okaże się, jak wiele nieprzyjemności czeka nas, jurorów, wypełniających obowiązki naczelnych selekcjonerów, aby spośród pereł filmowych wybrać te najszlachetniejsze.

bottom of page