top of page
Image-empty-state_edited.jpg

3. Weekend Scenariuszowy w kinie Camerimage

Temat 3. spotkania, które odbyło się 10 grudnia 2022 r. to "Jak myśleć obrazem?" Cykliczne zajęcia są okazją do poznania własnych możliwości twórczych i podniesienia umiejętności w zakresie sztuki filmowej. Zaczynamy od poszukiwania inspiracji, a po selekcji pomysłów zajmujemy się ich rozwojem. Pomocna będzie przy tym baza polskich scenariuszy z Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Rozmawiamy o najważniejszych dziełach z historii, a także o współczesnych filmach. Spotkania przebiegają w otwartej, kreatywnej formie.

Image-empty-state_edited.jpg

Moja relacja z 5. Światowej Konferencji Scenarzystów w "Magazynie Filmowym"

W najnowszym numerze „Magazynu filmowego”, z niezapomnianym Kubą Morgensternem na okładce, wspólnie z Joanną Didik piszemy o 5. Światowej Konferencji Scenarzystów. Artykuł otrzymał kontrowersyjny tytuł "Szczyt scenarzystów", sugerujący, że było nam wyjątkowo przyjemnie w tej Kopenhadze. Scenarzyści szczytowali. Potwierdzam. Było przyjemnie.

Image-empty-state_edited.jpg

Prace w jury 16. Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Wspólnie z Hubertem Puskiem i Mariuszem Wilczyńskim podjęliśmy się niezwykle trudnego zadania - wyboru laureatów. Najbardziej niesprawiedliwa robota na świecie. Dzięki dla całej ekipy: dyrektora Macieja Misztala, Emilię Rusin, Andrzeja Rusin, Olgę Zdybel, Krystiana Drozda. Podczas Festiwalu miała miejsce impreza według pomysłu Macieja Misztala: kulinarny pokaz filmowy połączony z degustacją potraw. A także niełatwy Quiz Filmowy Krystiana Drozda. Zwyciężyła ex aequo moja drużyna Szalonych Biedronek. Festiwal to pokazy filmów, warsztaty, koncert i imprezy towarzyszące.

Image-empty-state_edited.jpg

Prowadzę warsztaty podczas Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Prowadzę warszaty scenariuszowe podczas Lubelskiego Festiwalu Filmowego pod hasłem: Powrót do kina "Wolność". Tytuł to oczywiste nawiązanie do filmu Wojciecha Marczewskiego pt. „Ucieczka z kina «Wolność»”, w którym postaci ożywają na ekranie i rozmawiają z publicznością. Przez ekrany naszych komputerów opowiem o tym, co ważne: o szczęściu, miłości, wolności… Jak pokazać je w kinie? Jak zapisać w scenariuszu? Warsztaty odbędą się w formule online na platformie Zoom.

Image-empty-state_edited.jpg

Nagroda Główna SCRIPT WARS i Nagroda Główna AUDIOTEKI

Obydwie nagrody otrzymałam za scenariusz komedii kostiumowej "Królowa garów" i są ukoronowaniem jakże łaskawego dla mnie roku 2022. Żaden scenarzysta nie pisze filmów dla nagród. Pisze je dla widzów. Nagrody przybliżają mnie do dnia, gdy zobaczymy efekty mojej pracy na ekranie. Przybliżają z prędkością światła.

bottom of page