Image-empty-state_edited.jpg

Wywiad dla portalu przygodyscenarzysty.pl

„Podoba mi się wszechstronność zawodu scenarzysty. Pewne wrodzone zdolności, a także doświadczenie, pozwalają mi pisać dla różnych mediów: filmu, telewizji, teatru, radia. Jestem spokojna o swój zawodowy los. Daje mi satysfakcję i wolność” - parę słów z wywiadu dla Macieja Słowińskiego na portalu Przygody Scenarzysty.

Image-empty-state_edited.jpg

Mówię o sytuacji polskich scenarzystów na Zjeździe Stowarzyszenia Filmowców Polskich

„Znowu trzeba wrócić do budowania świadomości zawodu scenarzysty w Polsce. Różne działania temu sprzyjają. Jednym z nich jest Biblioteka Scenariuszy Filmowych, którą tworzę z zespołem w Szkole Filmowej w Łodzi” - mówiłam podczas panelu dotyczącym współpracy młodych filmowców z producentami podczas Zjazdu Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wielką dyskusję wywołały moje słowa o niedoinwestowaniu scenarzystów oraz rażącego procederu dopisywania się reżysera bądź producenta do powstającego scenariusza. Zdj. Borys Skrzyński (SFP)

Image-empty-state_edited.jpg

Rozpoczynam 9. rok wykładów w Instytucie Badań Literackich PAN

Prowadzę warsztaty scenariopisarskie w Instytucie Badań Literackich PAN, bo moim celem jest, aby każdy słuchacz zakończył tę podróż z gotowym scenariuszem w ręku. Prowadzę projekty dla różnych mediów: film, tv, radio, nowe media. Dyplom prestiżowej Uczelni zobowiązuje. Przez ostatnie siedem lat spod moich skrzydeł wyszło kilkunastu zawodowych scenarzystów i dramatopisarzy.

Image-empty-state_edited.jpg

4. odcinek "Mojej Dźwiękowej Mapy Świata" z Rzymu w nowym numerze "Presto"

"Lochy Watykanu są zimne i ciemne. Tymczasem wiatr przewala śmieci z jednej strony ulicy na drugą. Słońce pali czubki głów, jakby chciało wypalić myśli o odkupieniu. Rzym to wieczne miasto. Wiecznie palone ogniem. Wystarczy tylko kolejny Neron u władzy." - fragment mojego reportażu o Rzymie w najnowszym numerze magazynu PRESTO. To czwarty odcinek serii "Moja Dźwiękowa Mapa Świata". Uzupełnieniem jest nagranie dźwiękowe atmosfery mojego miejsca w Rzymie i zdjęcia, dostępne na moim kanale youtube.

Image-empty-state_edited.jpg

Nagroda ArtSkrypt w moich rękach

Decyzją Komitetu podczas Festiwalu Miasto Gwiazd otrzymałam nagrodę artSkrypt za osiągnięcia scenariopisarskie i działalność na rzecz polskich scenarzystów z rąk aktora i producenta kreatywnego Roberta Gonery. Niezwykłą statuetkę zaprojektował dyrektor festiwalu, prof. Artur Krajewski.