"Napisałabym film o pandemii śmiechu" w natemat.pl

Mój syn, Kaj Nasalski, w ramach projektu Marty Olbryś i MDK Łazienkowska pod nazwą "Kronika MŁODYCH w czasach zarazy" przeprowadził ze mną wywiad. Rozmawialiśmy o najlepszych filmach o pandemii, ale - jak to zwykle bywa - ciekawsza okazała się rozmowa o samym życiu.

Wywiad dla portalu "Niech się kręci"

Nagranie podcastu "Niech się kręci" Anny Goleniewicz - bezlitosnej w zadawaniu pytań gospodyni - było niezłą okazją do rozgadania się. To propozycja dla filmowców i adeptów sztuki filmowej o....... jakżeby inaczej? Wiadomo, że o filmowcach! Rozmowa ze mną byłą pierwszą z cyklu, więc tym bardziej mi miło. To dla mnie symbol, bo przecież od pomysłu scenarzysty zaczyna się film.
 Zapraszam do udziału na warsztaty dramaturgiczne w Amfiteatrze w Radomiu

"Korona spadnie nie raz" w natemat.pl

Od paru miesięcy piszę w portalu natemat.pl Głównie o branży scenariopisarskiej, czasem szerzej - o filmowej. Nie unikam wspomnień, anegdot i prywatnych opinii. W ostatnim czasie mierzyłam się z wypełnianiem wniosków dla Ministerstwa Kultury oraz dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Który był łatwiejszy?

GRAND OFFowy pokaz filmowy

Prowadziłam spotkanie z twórcą i dyrektorem festiwalu Grand Off, Witoldem Konem, przy okazji przeglądu najlepszych filmów krótkometrażowych z całego świata. Obejrzeliśmy m.in. "Wstań", Francja, reż. P. Le Gall & S. Malléon, Grand Off 2019 - Najlepsze Zdjęcia, "Punkt bifurkacji", Rosja, reż. L. Gardash, Grand Off 2019 - Najlepszy Montaż, „Timecode”, Hiszpania, reż. J. Gimenez, Grand Off 2016 - Najlepszy Reżyser oraz „Bus story”, Hiszpania, reż. J. Yudice, Grand Off 2018 - Najlepsza Fabuła.

"Czuwaska oferta edukacyjna" w natemat.pl

"Uwspólnione niebezpieczeństwo... jakaż to otucha, a jaka groza! Choć siedzenie w wygodnych domach nie jest przecież specjalnie tragiczne, znacznie trudniej wytrzymać w noclegowni czy kartonie pod mostem, to mamy prawo czuć strach z powodu utraty pracy, związku, idealnej wagi czy równowagi psychicznej" - w portalu 'Na temat' piszę o podróżach możliwych w kwarantannie.

1 / 19

Please reload