"Korona spadnie nie raz" w natemat.pl

Od paru miesięcy piszę w portalu natemat.pl Głównie o branży scenariopisarskiej, czasem szerzej - o filmowej. Nie unikam wspomnień, anegdot i prywatnych opinii. W ostatnim czasie mierzyłam się z wypełnianiem wniosków dla Ministerstwa Kultury oraz dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Który był łatwiejszy?

Kopia -"Czuwaska oferta edukacyjna" w natemat.pl

"Uwspólnione niebezpieczeństwo... jakaż to otucha, a jaka groza! Choć siedzenie w wygodnych domach nie jest przecież specjalnie tragiczne, znacznie trudniej wytrzymać w noclegowni czy kartonie pod mostem, to mamy prawo czuć strach z powodu utraty pracy, związku, idealnej wagi czy równowagi psychicznej" - w portalu 'Na temat' piszę o podróżach możliwych w kwarantannie.

"Film z żeńską końcówką" w natemat.pl

O lwicach filmu oraz o niektórych nadużyciach, które mogą je spotkać w realnym życiu, piszę w artykule "Film z żeńską końcówką" w portalu natemat.pl 

GRAND OFFowy pokaz filmowy

Prowadziłam spotkanie z twórcą i dyrektorem festiwalu Grand Off, Witoldem Konem, przy okazji przeglądu najlepszych filmów krótkometrażowych z całego świata. Obejrzeliśmy "Morale", Niemcy, reż. Lukas Nathrath, Grand Off 2019 - Najlepszy Scenariusz (13 minut), "Wstań", Francja, reż. Pierre Le Gall & Sarah Malléon, Grand Off 2019 - Najlepsze Zdjęcia (20 minut), "Punkt bifurkacji", Rosja, reż. Leonid Gardash, Grand Off 2019 - Najlepszy Montaż (26 minut), „Timecode”, Hiszpania, reż. Juanjo Gimenez, Grand Off 2016 - Najlepszy Reżyser (15 minut) oraz „Bus story”, Hiszpania, reż. Jorge Yudice, Grand Off 2018 - Najlepsza Fabuła (10 minut).

"Koło myśli zamyka się najszybciej" w natemat.pl

"Marzy mi się stworzenie wewnętrznej, dostępnej dla zawodowych scenariopisarzy filmowych oraz telewizyjnych, listy rzetelnych i nierzetelnych firm producenckich" - piszę w nowym odcinku zawodowego bloga. Opisuję pewien mechanizm, który doprowadza do psucia się polskiego rynku filmowego i wycofywania się wielu utalentowanych scenariopisarzy z zawodu. Zachęcam do przejrzenia przy sobotniej kawie.

1 / 18

Please reload